POMYSŁ WSPOMNIEŃ

Pomysł Wspomnień, do pisania których Kiki zabrała się kilka lat wcześniej, narodził się zapewne w rezultacie długich seansów psychoanalitycznych u dok­tora Popoffa. Przez wiele miesięcy, na początku lat dwudziestych, spotykała się ze swoim psychiatrą o regularnych porach, powierzając mu tajemnicę snów, urazów z dzieciństwa, kaprysów i najskrytszych marzeń. Poprzez wyznania i swoistą spowiedź miała w sposób spontaniczny i surowy zarazem uporządko­wać swoje chaotyczne życie.Henri Broca, wydawca Wspomnień, jest poniekąd siłą napędową całego
przedsięwzięcia. Zachęca Kiki do pisania i udziela wskazówek. Oprócz zwykłe­go wydania, bardzo starannego, ilustrowanego portretami autorki wykonanymi przez takich artystów, jak Man Ray, Kisling, Per Krohg, Hermme David, Mayo, Tono Salazar i Foujita, a także dwudziestoma reprodukcjami obrazow Kiki, przygotowano specjalną edycję dwustu egzemplarzy numerowanych, na papie­rze wysokiej klasy.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Agata i bloga prowadzę jako jedną z moich pasji. Modą i dbaniem o urodę interesowałam się zawsze. Bardzo lubię komponować stylizacje i dobierać dodatki. Jeśli podobają Ci się treści jakie zamieszczam na blogu to zapraszam do pozostania na dłużej, komentowania i likowania profilu na fb.