Lustro do wizażu – jak dobrać żarówki?

Lustro, przy którym będziemy wykonywać wizaż, musi posiadać odpowiednie oświetlenie. Co to jednak znaczy: odpowiednie?

Otóż po pierwsze – nie powinno ono dawać światła różniącego się w dużym stopniu od światła dziennego. W końcu zarówno my, jako wizażystki, jak i nasze klientki spędzimy przy nim sporo godzin, podczas gdy światło inne od tego, do którego przyzwyczajone są nasze oczy, będzie bardzo męczące.

Lustro do wizażu powinno mieć też – przynajmniej według dużej liczby specjalistów – oświetlenie LED. Nie generuje ono bowiem tak dużej temperatury, jak żarówki tradycyjne, a dzięki temu wizaż nie będzie nią psuty. Ponadto żarówki LED pobierają o wiele mniej energii, co ma duże znaczenie w przypadku gabinetów kosmetycznych, gdzie te przy lustrach będą świecić co najmniej osiem godzin dziennie.

Na koniec wreszcie – instalacja żarówek. Najważniejsza zasada brzmi następująco: im większa powierzchnia lustra, tym więcej żarówek należy przy nim zamontować. Jeżeli nie stać nas jednak na oświetlenie po wszystkich bokach, zacznijmy od boku górnego.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Cześć! Jestem Agata i bloga prowadzę jako jedną z moich pasji. Modą i dbaniem o urodę interesowałam się zawsze. Bardzo lubię komponować stylizacje i dobierać dodatki. Jeśli podobają Ci się treści jakie zamieszczam na blogu to zapraszam do pozostania na dłużej, komentowania i likowania profilu na fb.